نقش لیسه خصوصی رضوان در تجلیل ازشعائرالهی

IMG_1816

نقش لیسه خصوصی رضوان در تجلیل ازشعائرالهی  
هیجدهم ذی الحجه الحرام مصادف است با یکی از رویداد های مهم تاریخی دین مقدس اسلام. روز به ولایت و امامت رسیدن اولین ستاره درخشان آسمان وصایت و جانشینی پیغمبر اعظم حضرت محمد مصطفی(ص) یعنی امیر المومنین علی بن ابی طالب(ع) که اگر دقت کنیم بزرگترین حادثه سرنوشت ساز در اسلام به شمار می رود.

لیسه خصوصی رضوان براساس تعهدات دینی و مذهبی خود یک بار دیگر از عید اکمال دین ، پیوند امامت و نبوت  و اتمام نعمت  تجلیلی به عمل آورد و انجام وظیفه نمود و با حضور اساتید و اندیشمندان حوزه و دانشگاه، مدیران مکاتب خصوصی و حوزه ای،  متنفذین و شخصیتهای علمی فرهنگی سیاسی  و اجتماعی و همچنین والدین دانش آموزان این برنامه دینی فرهنگی را راس ساعت چهار بعداز ظهر دوشنبه مورخ ۲۰/۶/۱۳۹۶درصحن لیسه خصوصی رضوان با برنامه های متنوع و شادی برگزار نمود.
این برنامه که با مجری گری خوب و زیبای آقای سیدروح الله حسینی متعلم صنف دهم  الف «لیسه خصوصی رضوان»  آغاز گردید  در ابتداء از استاد محترم سید احمد شاه علیزاده دعوت به عمل آمد تا این محفل جشن و سرور را به نیابت از کل اساتید مکتب با آیات ملکوتی  از کلام الله مجید آغاز نموده و فضا را قرآنی سازد.

در قسمت دوم برنامه، مجلس مزین شد با استماع سرود ملی کشورمان و همه به احترام آن ازجای خود برخاستند و یک بار دیگر تجدید میثاق نمودند و از صویدای دل این بیت از شعر را در قلب شان زمزمه می کردند که:

دوباره می سازمت وطن اگرچه با خشت جان خویش

ستون به سقف تو می زنم اگرچه با استخوان خویش.

درقسمت سوم برنامه توجه حضار  جلب گردید به دکلمه زیبای غدیریه ای توسط دانش آموز صنف چهارم الف فاطمه سید یحی و در ادامه آن گروه سرود بخش دخترانه این مجتمع تعلیمی و تربیتی با اجرای سرود زیبای شان طراوت تازه ای به محفل بخشیدند.

آقای علی اکبرنورالحق هم به نمایندگی از مرکز فرهنگی تبیان در مزار شریف از جمله گویندگان این برنامه بود و در جایگاه قرار گرفته و پیرامون وقایع غدیر خم به ایراد سخن پرداخت که بدنبال آن گروه نمایش مکتب از راه رسیدند و نمایشنامه ای زیبا و با محتوایی را در رابطه با جانشینی حضرت علی (ع) در روز غدیرخم، به اجرا گذاشتند که استقبال بی نظیری را به همراه داشتند.

در قسمت بعدی این برنامه گروه سرود لیسه خصوصی رضوان بخش پسرانه با ارئه سرود زیبای خود به مجلس حال و هوای تازه ای بخشیدند و زمینه برگزاری یک گفتمان علمی را به ارمغان آوردند.

در این گفتمان که با حضور کار شناسان دینی آقایان: سیدابراهیم مرتضوی مدیر و موسس لیسه خصوصی رضوان، سیداسحاق شجاعی نویسنده و مدیرمسئول روزنامه عصرنو ، سید محمد جعفرمصباح ریس عدلیه ولایت بلخ و با گردانندگی آقای محمد امین حبیبی تبار محصل علوم سیاسی و روابط بین الملل و مسئول فرهنگی لیسه خصوصی رضوان بر گزار شد، استقبال بی نظیری مستمعین و شرکت کنندگان را به همراه داشت و با طرح  سوالات ذیل به جواب های قانع کننده ای دست یافتند.

۱:  غدیرچیست وچه تحولات درآن جا رخ داده است ؟  مخاطب سوال  ( استاد مرتضوی)

۲: چرا پیامبر در مکه و یا عرفات و منی علی را بعنوان جانشین خود معرفی نکرد؟ مخاطب سوال (  آقای شجاعی  )

۳: چرا پیامبر حضرت علی را بعنوان جانشین معرفی کرد نه کسی دیگر را؟ مخاطب سوال (  آقای مرتضوی )

۴: وظایف و مکلفیت های مسلمین در قبال غدیر خم چیست ؟ مخاطب سوال(آقای مصپاح )

۵:  واقعه غدیر چه  پیام های  به جوامع انسانی دارد ؟ مخاطب سوال  (  آقای شجاعی  )

۶: چرا با وجود اینکه پیامبر حضرت علی را بعنوان جانشین معرفی کرد و همه صحابه با ایشان بیعت کردند ولی بعد واقعه غدیر به فراموشی سپرده شد ؟ مخاطب سوال    ( آقای شجاعی )

۷: در خطبه غدیر پیامبر، چه اصولی پرداخته شده است ؟ مخاطب سوال  ( آقای مصپاح  )

۸: آیا درقرآن آیاتی است که دلالت برامامت علی و فرزندان شان بکند ؟ مخاطب سوال (آقای مرتضوی )

در قسمت بعدی برنامه از زهرا متعلم صنف ششم دعوت به عمل آمد تا مقاله خودش را به خوانش بگیرد. او توانست به خوبی رضایت مستمعین اش را به ارمغان بیاورد و زمینه خوبی برای گوش دادن به مداحی زیبای سید محمد رضا متعلم صنف «هشتم با» را فراهم نماید. محمد رضا در جایگاه قرار گرفته و با اشعار نغزش مجلس را حال و هوای تازه ای بخشید.

بعد از مدیحه سرایی ایشان آخرین برنامه این محفل تجلیل از برگزیدگان آزمون علمی بود که در چهار و نیم ماهه اول بین بخش پسرانه و دخترانه این مجتمع تعلیمی و تربیتی برگزار گردیده بود. در این برنامه به نفرات اول تا سوم در هر یک از مقاطع( ابتدایی اول تا سوم، ابتدایی چهارم تا ششم و صنوف هفتم تا دهم) لوح تقدیر و جوایزی اهداء گردید و سرانجام مجلس با دعائیه جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای سخاوتی پایان یافت و از مهمانان این محفل پذیرایی به عمل آمد.

IMG_1906

IMG_1629

IMG_1772

IMG_1649

IMG_1643 IMG_1637 IMG_1732 IMG_1740 IMG_1745IMG_1899 - CopyIMG_1918IMG_1901 - CopyIMG_1884 - CopyIMG_1983IMG_1957IMG_1946IMG_1942 IMG_1741

درباره مدیریت سایت

او متولد1345شمسی است و در دیار سنائی غزنوی دیده به جهان گشوده است. در سال 1391مدرک کارشناسی ارشد( ماستری اش) را در رشته الیهیات در مشهد مقدس به اتمام رسانده و پایان نامه اش را در همین سال تحت عنوان"سعادت و رستگاری از منظر قرآنکریم" دفاع نموده و جزء پایان نامه های برتر سال معرفی شده است. و همزمان با آن در شهر مزار شریف مستقر شده و رحل اقامت افکنده است. او مدت چهار سال و اندی مدیریت لیسه عالی مهر2 در مزار شریف را بر عهده داشته و همزمان با آن در سال 1391 مکتب خصوصی رضوان را نیز تاسیس و راه اندازی نموده و جواز فعالیت آن را از وزارت معارف دریافت کرده و از آن روز تا کنون خود مدیریت این مکتب را بعهده داشته و در خدمت دین، مردم و جامعه اش قرار گرفته است. در کنار این مسئولیت مسئولیت های دیگر نیز بر عهده داشته است که مهمترین آنها عبارتند از: 1. ریاست اتحادیه مکاتب خصوصی ولایت بلخ از سال 1396 تا کنون. 2. تدریس در دانشگاه های رهنورد و ابن سینا 3. برگزاری دوره های اخلاقی و عقیدتی برای دانشجویان شهر مزار شریف 4. انجام رسالت های تبلیغی در قالب سخنرانی و .. 5. اتجام کارهای فکری و فرهنگی و... به امید آنکه به خوبی بتواند به وظایف و تکالیف شرعی و دینی اش بیش از پیش عمل نموده و افتخار خدمتگزاری را داشته باشد. یا حق

مجدد چک کنید

افتخاری دیگر برای رضوان و رضوانیان

مرتضوی سید ابراهیم سادات, [۰۱٫۱۲٫۲۲ ۱۲:۵۶] #افتخار_ دیگری_برای_رضوان_ و رضوانیان کسب مدال طلا در مسابقات بین المللی ریاضیات کانگورو درسال تعلیمی۱۴۰۱ در میان بیش از هشتاد کشور دنیا برای سجاد جان ولد نجیب الله صنف ۱۲ و دپلم افتخار ولایتی برای محمدحسین جان نظری ولد غلام سخی صنف پنجم و سید روح الله جان ولد سید محمد صنف دهم را به خودشان و والدین محترم شان و همچنین به رضوان و رضوانیان تبریک عرض می کنیم. از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سربلندی دارم برای این عزیزان. #مدال #طلا #مسابقات ریاضیات کانگورو #لیسه خصوصی رضوان #کانگورو۱۴۰۰ مرتضوی سید ابراهیم سادات, [۰۱٫۱۲٫۲۲ ۱۳:۳۰] با کانکور رضوان آینده تان را تامین کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *