تجلیل از عید غدیر خم

dscn0623

روز عید غدیر بهترین و برترین عید های امت من است. پس این روز را عید گرفته و دور هم جمع شوید و به یکدیگر تبریک و شاد باش بگویید تا عظمت این روز و حقانیت اهل و بیت علیهم السلام فراموش نشود.(پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم).

لیسه خصوصی رضوان با درک ضروریات و انجام وظایف و رسالت اسلامی و دینی خویش امسال هم اقدام به برگزاری جلسه بزرگداشت این واقعه مهم تاریخی و عقیدتی کرد.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b0%db%b7%db%b3%db%b0%db%b0%db%b40

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b0%db%b7%db%b2%db%b0%db%b3%db%b1

در این جلسه که با حضور دانش آموزان این مکتب و اولیای آنان،  وکلای شورای ولایتی و لایت بلخ، مدیران بعضی از مکاتب خصوصی و دولتی، مسئولان مراکز فرهنگی و آموزشی، علماء و شخصیت های سیاسی و اجتماعی، برگزار گردیدابتدا جلسه با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید توسط یکی از دانش آموزان صنف نهم(ذبیح الله ثمرالدین) آعاز گردید

dscn0587

و سپس سید محمد محسنی دانش آموز صنف هفتم به خواندن مقاله خودش پرداخت که تشویق حاضران را برانگیخت

dscn0595

سپس مجری برنامه جناب آقای استاد سید احمد شاه علیزاده از گروه سرود صنف سوم دخترانه دعوت نمود تا سرود شان تقدیم حضور حاضران در مجلس نمایند.

dscn0602

در ادامه این جلسه دانش آموز دیگری بنام فاطمه صادقی در جایگاه حاضر شده و مقاله خویش را برای حضار قرائت نمودند و بدنبال آن آقای سید محمد رضا سید نقی دانش آموز صنف هفتم با مداحی زیبای خود تشویق حاضران را به همراه داشت. و آقای سید روح الله سید محسن دانش آموز صنف نهم شعر زیبا و غدیریه خود را نیز به خوانش گرفت.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b0%db%b6%db%b3%db%b4%db%b3%db%b1

جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای سید تقی حسینی از مجریان دیگر این محفل نورانی بود که با صدای زیبا و دلنشین و طنز های هدفمند شان شور و نشاط خاصی به دانش آموزان و حاضرین در مجلس ایجاد کرد

dscn0627

که بدنبال آن جناب  آقای محمد ابراهیم خیر اندیش وکیل منتخب شورای ولایتی به جایگاه حضور یافت و ضمن اظهار خوشحالی و رضایمتندی از برنامه های امروز و فعالیت های خوب لیسه خصوصی رضوان راجع به  غدیر و وظیفه جامعه فرهنگی و دینی بویژه مکاتب خصوصی که در راس آن مدیران با تجربه و توانمندی و با کسوت طلبگی چون آقای مرتضوی قرار دارد به ایراد سخن پرداخت. وی در این مقال اشاره کردند من پیشنهادم این است که افراد مثل آقای مرتضوی و امثال  ایشان باید خطبه غدیر و احادیث مربوط به غدیر را طی یک جزوه یا کتابی چاپ و در اختیار مراکز فرهنگی قرار داده دهند و مسابقه گسترده ای را برگزار کنند تا نسل جوان و نوجوان ما بیشتر با آرمانهای غدیر آشنا گردند.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b0%db%b7%db%b1%db%b4%db%b4%db%b1

در ادامه برنامه گروه سرود لیسه خصوصی رضوان به جایگاه حاضر شدند و با نوای دلنشین و اجرای خوب شان حال و هوای خاصی به مجلس بخشیدند.

dscn0719dscn0685

  در ادامه این جلسه مجری برنامه از اقای سید محمد موسوی مسئول دفتر نمایندگی تبیان در مزار شریف  دعوت کردند تا در جایگاه تشریف آورده و سخنان اش را ایراد نمایند. آقای موسوی بعد اظهار تبریک و تهنیت این روز خجسته در رابط با وظیفه شیعیان نسبت به غدیر و پیام و محتوای آن سخنانی را ایراد نمودند که برای مستمعین شان تازگی داشت و مورد استقبال ایشان قرار گرفت.

dscn0691

مداحی آقای سید حسن حسینی مسئول هیات جنت الحسین(ع) از برنامه های دیگری بود که روح و جان تازه ای به این محفل  بخشیدند و خستگیها را از این مجلس زدود.

dscn0698

پایان بخش این برنامه ها صحبت های مدیر مکتب خصوصی رضوان جناب آقای سید ابراهیم مرتضوی بود که ضمن تقدیر و تشکر از حضور پر شور خانواده ها شخصیت های حاضر در مجلس به ایراد سخن پرداخت.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b1_%db%b0%db%b7%db%b5%db%b4%db%b1%db%b4

وی اظهار داشت لیسه خصوصی رضوان هرسال از تمام مناسبتهای ملی، دینی و مذهبی به خصوص عید سعید غدیر خم تجلیل بعمل آورده و آنها را گرامی می دارد. آقای مرتضوی افزود: امسال به لطف خداوند و عنایت حضرات معصومین علیهم السلام ما توانستیم جلسه خوبی در این روز برگزار کنیم که تا کنون دستاوردهای خوبی به همراه داشته است. مدیر مکتب رضوان در ادامه صحبت های شان افزودند ما امسال به مناسبت عید غدیر مسابقه بزرگی «غدیرشناسی» را  بین دانش آموزان و همچنین مسابقه ترجمه خطبه غدیر بین استادان برگزار کردیم که امروز به برندگان این مسابقه جوایز ارزنده ای(موبایل، پارچ و لیوان، کتاب و…) را که با همت و لطف بعضی از مراکز فرهنگی( کتابخانه فردوسی، موسسه فرهنگی و آموزشی تبیان) و خیرین شهر مان( جناب آقای سید طاهر روشن زاده) تهیه گردیده  تقدیم حضور این عزیزان خواهیم کرد.

dscn0719

موسس و بنیانگذار لیسه خصوصی رضوان در پایان صحبت های شان ضمن تشکر مجدد از حاضرین به خاطر طولانی بودن مجلس و همراهی کردند ایشان تا آخر مجلس دست به دعا برداشتند و محفل را با دعائیه شان به پایان برده و از شخصیت های حاضر در مجلس خواستند تا در تقدیم جوایز همراهی کنند. بعد از ختم محفل از عموم شرکت کننده ها پذیرایی صورت گرفت.

dscn0739

dscn0751

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b9%db%b2%db%b2_%db%b0%db%b8%db%b5%db%b0%db%b5%db%b8

درباره مدیریت سایت

او متولد1345شمسی است و در دیار سنائی غزنوی دیده به جهان گشوده است. در سال 1391مدرک کارشناسی ارشد( ماستری اش) را در رشته الیهیات در مشهد مقدس به اتمام رسانده و پایان نامه اش را در همین سال تحت عنوان"سعادت و رستگاری از منظر قرآنکریم" دفاع نموده و جزء پایان نامه های برتر سال معرفی شده است. و همزمان با آن در شهر مزار شریف مستقر شده و رحل اقامت افکنده است. او مدت چهار سال و اندی مدیریت لیسه عالی مهر2 در مزار شریف را بر عهده داشته و همزمان با آن در سال 1391 مکتب خصوصی رضوان را نیز تاسیس و راه اندازی نموده و جواز فعالیت آن را از وزارت معارف دریافت کرده و از آن روز تا کنون خود مدیریت این مکتب را بعهده داشته و در خدمت دین، مردم و جامعه اش قرار گرفته است. در کنار این مسئولیت مسئولیت های دیگر نیز بر عهده داشته است که مهمترین آنها عبارتند از: 1. ریاست اتحادیه مکاتب خصوصی ولایت بلخ از سال 1396 تا کنون. 2. تدریس در دانشگاه های رهنورد و ابن سینا 3. برگزاری دوره های اخلاقی و عقیدتی برای دانشجویان شهر مزار شریف 4. انجام رسالت های تبلیغی در قالب سخنرانی و .. 5. اتجام کارهای فکری و فرهنگی و... به امید آنکه به خوبی بتواند به وظایف و تکالیف شرعی و دینی اش بیش از پیش عمل نموده و افتخار خدمتگزاری را داشته باشد. یا حق

مجدد چک کنید

افتخاری دیگر برای رضوان و رضوانیان

مرتضوی سید ابراهیم سادات, [۰۱٫۱۲٫۲۲ ۱۲:۵۶] #افتخار_ دیگری_برای_رضوان_ و رضوانیان کسب مدال طلا در مسابقات بین المللی ریاضیات کانگورو درسال تعلیمی۱۴۰۱ در میان بیش از هشتاد کشور دنیا برای سجاد جان ولد نجیب الله صنف ۱۲ و دپلم افتخار ولایتی برای محمدحسین جان نظری ولد غلام سخی صنف پنجم و سید روح الله جان ولد سید محمد صنف دهم را به خودشان و والدین محترم شان و همچنین به رضوان و رضوانیان تبریک عرض می کنیم. از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سربلندی دارم برای این عزیزان. #مدال #طلا #مسابقات ریاضیات کانگورو #لیسه خصوصی رضوان #کانگورو۱۴۰۰ مرتضوی سید ابراهیم سادات, [۰۱٫۱۲٫۲۲ ۱۳:۳۰] با کانکور رضوان آینده تان را تامین کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *