تاسیس صندوق قرض الحسنه حضرت جوادالایمه علیه السلام در لیسه خصوصی رضوان

قرض الحسنه(آیه و من یقرض الله)

با کمک و استعانت از خداوند متعال لیسه خصوصی رضوان توانست با کمک و همیاری و مشارکت استادان این لیسه صندوق قرض الحسنه ای را در تاریخ ۹۵/۶/۱۱ تحت عنوان صندوق قرض الحسنه حضرت جوادالائمه تاسیس و راه اندازی کنند.

هدف از تاسیس این صندوق دستگیری و کمک به استادان و پرسنل این مکتب است که در قالب پرداخت وام صورت می گیرد. جهت آشنایی بیشتر اساسنامه آن را خدمت تقدیم می گردد.

اهداف صندوق:

۱)احیای سنت مقدس و زیبای قرض الحسنه، که  در نزد خداوند از اجر و پاداش لازم از صدقه برخوردار می باشد.

۲)بهره مندی اعضاء صندوق از مزایای صندوق (مانند وام)به جای برداشت از حساب سرمایه گذاری.

۳)امید به آینده پربار جهت تقویت بنیه ی اعضاء محترم.

۴)رفع  قسمتی از مشکلات مالی اعضاء گرامی با گرفتن وام.

۵)رها شدن از بهره های بانکی مانند کارمزد و غیره.

البته تمامی اهداف صندوق با مساعدت و همیاری تمام اعضاء محترم صندوق میسر خواهد شد.

شرایط و اصولی که صندوق و تمامی اعضاء خود را ملزم به رعایت از آن می دانند عبارتند از:

۱)حداقل موجودی سرمایه گذاری در قرض الحسنه مبلغ ۲۰۰۰ افغانی می باشد و مبلغ پرداختی در ماه ۵۰۰ افغانی می باشد که این مبلغ در اول تا پنجم هر ماه پرداخت می شود.

۲)اعضاء جدید که مایل به عضویت در صندوق هستند موظف به پرداخت حداقل وجهی که هر کدام از اعضاء پرداختند می باشند.

۳)وام پرداختی به اعضاء به ترتیب اولویت عضویت در صندوق صورت می گیرد.

۴)مبلغ وام دریافتی بعد از گذشت ۶ ماه از تاسیس صندوق حد اقل به اندازه موجودی هر شخص در صندوق می باشد که” طی ۱۰ قسط پرداخت می شود بدیهی است که پس از طی یک دوره مبلغ وام با توکل به خدا ، بصورت پلکانی افزایش خواهد یافت و همچنین مدت پرداخت اقساط نیز افزایش خواهد یافت.

۵)اعضاء آزاد هستند که در بین خودشان ۵ نفر یا بیشتر را به عنوان اعضاء هیئت مدیره انتخاب کنند که هیئت مدیره موظف است با مسئول صندوق همکاری نمایند و هر تصمیمی که هیئت مدیره می گیرد مورد تائید اعضاء می باشد.

۶)جهت پرهیز از کاغذ بازی تمام حسابها و دفاتر در اختیار یک نفر به عنوان مسئول صندوق به مدت ۲ سال قرار می گیرد و بعد از این با صلاح دید اعضاء تمام اسناد و مدارک به فرد دیگری تحویل می گردد.

۷)هر عضو که در یک دوره نیاز به دریافت وام ندارد ،در دوره بعد در اولویت بوده و مبلغ وام طبق دوره ی جدید به او پرداخت می گردد.

۸) جهت جلوگیری از تضعیف صندوق و جهت پرداخت به موقع وام ها ، هر عضوی که بیش از ۲ ماه وجه ماهیانه را پرداخت ننمود از عضویت صندوق حذف شده و وامی به او تعلق نمی گیرد.

۹)در صورت تاخیر در باز پرداخت وام پس از ۲ قسط به عنوان جریمه ، در دوره بعدی ، پرداخت وام یک دوره به او تعلق نمی گیرد.

۱۰)چنانچه عضوی از فامیل درجه۲ و۳ بخواهد عضو بشود ، باید از جانب عضو معرفی شده ضمانت شود.

۱۱)دریافت و پرداخت وجوه  از اول تا پنجم هر ماه خواهد بود.

۱۲)جهت جلوگیری از تضعیف صندوق ، چنانچه یکی از اعضاء درخواست دریافت قسمتی یا کل موجودی خود داشته باشد وجه سپرده او بازگشت می شود ودیگر حق عضویت مجدد در صندوق را نخواهد داشت و نمی تواند از وام استفاده کند.

۱۳)چنانچه در حین پرداخت اقساط وام، نوبت وام بعدی شد عضو مربوطه جهت دریافت وام جدید موظف به تسویه وام قبلی می باشد.

۱۴)در صورت نیاز با تائید هیئت مدیره می توان برخی از شرایط صندوق را جهت بهبود وضع صندوق تغییر داد.

۱۵) در صورتی که عضو تمایل به خروج از صندوق را داشته باشد ، عضو مذکور موظف است تا تامین موجودی صندوق منتظر بماند.

۱۶)هر عضو می تواند در صورت تمایل مبادلت به خرید چند سهم مازاد افراد خانواده به نام خود یا افراد مورد نظرش که عضو هستند نماید،بدیهی است که عضو نامبرده در هنگام دریافت وام به ازای هر سهم یک وام می تواند دریافت کند(مثال : عضوی که دارای ۲ سهم می باشد وام دریافتی آن ۲ برار شخصی است که دارای یک سهم است).

۱۷)صندوق در پایان هر سال کاری با تشکیل جلسه، تمام اعضاء را در جریان کامل امور صندوق قرار خواهد داد.

۱۸) هر عضو  جدید با پرداخت کامل حق عضویت در لیست اولویت قرار می گیرد و قبل از پرداخت کامل سهم حق عضویت در لیست اولویت های پرداخت وام قرار نخواهد داشت.

۱۹)تمامی اعضاء صندوق اساسنامه را با دقت مطالعه کرده وبا امضاء، آنراتایید نموده و موظف به رعایت تمامی  بندهای آن می باشد.

باتشکر

صندوق قرض الحسنه حضرت جواد الائمه(ع)

اینجانب……………..فرزند………به شماره تذکره……………………….صادره از………..تمامی بند های اساسنامه ی این صندوق را با دقت مطالعه نموده ام و جهت کمک و ارتقاء صندوق که متعلق به خود ما می باشد ، خود را شرعا” و قانونا” ملزم به رعایت تمامی بند های کلی آن می دانم.

((تاریخ عضویت:……/…../….))                                                       امضاء و اثر انگشت

درباره مدیریت سایت

او متولد1345شمسی است و در دیار سنائی غزنوی دیده به جهان گشوده است. در سال 1391مدرک کارشناسی ارشد( ماستری اش) را در رشته الیهیات در مشهد مقدس به اتمام رسانده و پایان نامه اش را در همین سال تحت عنوان"سعادت و رستگاری از منظر قرآنکریم" دفاع نموده و جزء پایان نامه های برتر سال معرفی شده است. و همزمان با آن در شهر مزار شریف مستقر شده و رحل اقامت افکنده است. او مدت چهار سال و اندی مدیریت لیسه عالی مهر2 در مزار شریف را بر عهده داشته و همزمان با آن در سال 1391 مکتب خصوصی رضوان را نیز تاسیس و راه اندازی نموده و جواز فعالیت آن را از وزارت معارف دریافت کرده و از آن روز تا کنون خود مدیریت این مکتب را بعهده داشته و در خدمت دین، مردم و جامعه اش قرار گرفته است. در کنار این مسئولیت مسئولیت های دیگر نیز بر عهده داشته است که مهمترین آنها عبارتند از: 1. ریاست اتحادیه مکاتب خصوصی ولایت بلخ از سال 1396 تا کنون. 2. تدریس در دانشگاه های رهنورد و ابن سینا 3. برگزاری دوره های اخلاقی و عقیدتی برای دانشجویان شهر مزار شریف 4. انجام رسالت های تبلیغی در قالب سخنرانی و .. 5. اتجام کارهای فکری و فرهنگی و... به امید آنکه به خوبی بتواند به وظایف و تکالیف شرعی و دینی اش بیش از پیش عمل نموده و افتخار خدمتگزاری را داشته باشد. یا حق

مجدد چک کنید

لیسه رضوان در آینه زمان

بیش از ده سال است که از تاسیس این مرکز آموزشی می گذرد مرکزی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *