پیروزی تیم کریکت افغانستان بر اسکاتلند در رقابت های جام جهانی

 تیم ملی کریکت کشورمان صبح امروز در سومین دیدارش در رقابتهای جام جهانی کریکت، اسکاتلند را شکست داد. پیروزی افغانستان در این دیدار، در اواخر بازی رقم خورد. در این دیدار که از ساعت ۲ بامداد امروز بوقت کابل در استرالیا برگزارشد، ابتدا بازیکنان اسکاتلند بازی را شروع کرده و توانستند در پایان ۵۰ آور تعیین شده با خارج شدن ۸ بازیکن، ۲۱۰ دوش را بدست آورده و ۲۱۱ دوش را بعنوان هدف نهایی به افغانستان تعیین کنند. درادامه نوبت توپ زدن به افغانستان رسید. در این مرحله، بازیکنان اسکاتلند که نتوانسته بودند هدف خوبی را به افغانستان تعیین کنند، سعی داشتند تا از طریق خارج کردن بازیکنان افغانستان مانع از دسترسی بازیکنان کشورمان به هدف تعیین شده شوند. آنها دراین امر تاحدودی موفق هم بودند. تا اواخر آور۳۰، ۸ بازیکن افغانستان از زمین بازی خارج شد و شانس کشورمان روبه کاهش رفته بود. سمیع الله شینواری بعنوان بازیکن نهم وارد میدان شد، او در بدو ورود با زدن ۳ ضربه ۶ امتیاز، نقش زیادی در موفقیت تیم و بهبودی روحیه بازیکنان داشت. در توپ چهارمی که وی زد بازیکن اسکاتلند توپش را گرفت و سمیع الله مجبور به ترک میدان شد. امیدهای افغانستان به اخرین بازیکنش یعنی شاپور زدردان رسید. این بازیکن در نهایی توانست با یک ضربه چهار امتیازی در سومین توپ آخرین آور بازی، هدف تعیین شده را تکمیل کند. تیم کشورمان در دوبازی گذشته خود مقابل تیمهای سریلانکا و بنگلادش شکست خورده بود. بر همین اساس رئیس جمهور غنی پیروزی ملی پوشان کریکت را  نیز تبریک گفت.

بازی بعدی افغانستان ۴ مارچ مقابل استرالیا یکی از میزبانان این جام خواهد بود.( ارسالی توسط سید رضاحسینی نطاق تلویزیون تمدن.)

با تشکر فراوان از ایشان.

درباره مدیریت سایت

او متولد1345شمسی است و در دیار سنائی غزنوی دیده به جهان گشوده است. در سال 1391مدرک کارشناسی ارشد( ماستری اش) را در رشته الیهیات در مشهد مقدس به اتمام رسانده و پایان نامه اش را در همین سال تحت عنوان"سعادت و رستگاری از منظر قرآنکریم" دفاع نموده و جزء پایان نامه های برتر سال معرفی شده است. و همزمان با آن در شهر مزار شریف مستقر شده و رحل اقامت افکنده است. او مدت چهار سال و اندی مدیریت لیسه عالی مهر2 در مزار شریف را بر عهده داشته و همزمان با آن در سال 1391 مکتب خصوصی رضوان را نیز تاسیس و راه اندازی نموده و جواز فعالیت آن را از وزارت معارف دریافت کرده و از آن روز تا کنون خود مدیریت این مکتب را بعهده داشته و در خدمت دین، مردم و جامعه اش قرار گرفته است. در کنار این مسئولیت مسئولیت های دیگر نیز بر عهده داشته است که مهمترین آنها عبارتند از: 1. ریاست اتحادیه مکاتب خصوصی ولایت بلخ از سال 1396 تا کنون. 2. تدریس در دانشگاه های رهنورد و ابن سینا 3. برگزاری دوره های اخلاقی و عقیدتی برای دانشجویان شهر مزار شریف 4. انجام رسالت های تبلیغی در قالب سخنرانی و .. 5. اتجام کارهای فکری و فرهنگی و... به امید آنکه به خوبی بتواند به وظایف و تکالیف شرعی و دینی اش بیش از پیش عمل نموده و افتخار خدمتگزاری را داشته باشد. یا حق

مجدد چک کنید

لیسه رضوان در آینه زمان

بیش از ده سال است که از تاسیس این مرکز آموزشی می گذرد مرکزی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *