اعضای شورای اولیا و مربیان که را رای اکثریت انتخاب گردیده اند

اعضای منتخب انجمن اولیاء و مربیان مکتب خصوصی رضوان

۲۰۱۶۰۳۱۱_۰۸۲۱۳۴

خدا را شاکر وسپاسگذاریم که بعد از مدت ها انتظار و آرزو توانستیم برای اولین بار در سطح شهر مزار شریف در بین مکاتب خصوصی، انجمن اولیا و مربیان لیسه خصوصی رضوان را همزمان با ایام دهه فاطمیه تاسیس و راه اندازی نماییم.

این انجمن تقریبا در تمام کشورهای جهان به خصوص کشورهای پیشرفته فعال بوده و در کنار مسئولین مکاتب و در سطح کشور زیر نظر وزارت معارف(آموزش و پرورش) فعالیت مینماید.

۲۰۱۶۰۳۱۱_۰۸۲۲۱۳

در کشور ما به خاطر یکسری مسایل وشرایط خاصی که در آن حاکم است تا کنون یا به این مساله اصلا توجهی نشده است و یا به صورت جسته و گریخته، ناقص و سلیقه ای برخورد گردیده است.

۲۰۱۶۰۳۱۱_۰۸۵۰۲۵

انجمن اولیا و مربیان به‌ منظور تقویت‌ همکاری‌ و مشارکت‌ اولیای‌ دانش‌آموزان‌ برای‌ کمک‌ به‌ ارتقای‌ کیفیت‌فعالیتهای‌ آموزشی‌ و پرورشی‌ و گسترش‌ ارتباط دوکانون‌ مقدس‌ خانه‌ و مدرسه‌،تشکیل‌می‌ گردد که ترکیب‌ اعضا و وظایف‌ آن به شرح زیر می باشد:

۲۰۱۶۰۳۱۱_۱۰۱۲۱۸

ترکیب‌ اعضا:
-۱ مدیر مدرسه‌.

-۲ یکی‌ از معاونین‌ به‌ انتخاب‌ مدیر.

-۳ نماینده‌ شورای‌ معلمان‌.

-۴ معاون‌پرورشی‌یایکی‌ازمربیان‌امورتربیتی‌ودر صورت‌ نبودن‌مربی‌،یکی‌ازمعلمان‌ آگاه‌به‌مسائل‌تربیتی‌ به‌ انتخاب‌ مدیر.

-۵ منتخبین‌ اولیای‌ دانش‌آموزان‌

تبصرهء ۱٫ تعداد اولیای دانش آموزان و نحوه انتخاب آنان جهت عضویت در انجمن به این صورت است که تا ۳۰۰ دانش آموز در یک مکتب(مدرس) چهار نفر عضوی اصلی و سه نفر عضو علی البدل می باشد و به هرچه بالاتر رودبه به نسبتی به تعداد اعضاء افزوده می شود.
تبصرهء ۲٫ در صورت لزوم مدیر مکتب می‌تواند از نماینده‌ی شورای دانش آموزان و برحسب مورد از افراد ذی‌ربط و صاحب‌نظر برای شرکت در جلسات انجمن دعوت کند.

۲۰۱۶۰۳۱۱_۰۸۵۱۰۲

شرح وظایف انجمن اولیاء و مربیان
تأمین مشارکت فکری، فرهنگی، عاطفی و آموزشی اولیا و تقویت هماهنگی و هم‌سویی تربیتی و آموزشی خانه و مکتب.
۲٫برنامه‌ریزی و تشکیل جلسات عمومی اولیای شاگردان.
برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری جهت تشیکل جلسات آموزش خانواده.
همکاری و مشارکت با شورای معلمان در برگزاری کلاس‌های فوق برنامه.
مشارکت در اجرای برنامه‌های کارآموزی هنرجویان در هنرستان‌ها.
همکاری و مشارکت با مدیر مکتب در اجرای فعالیت‌های پرورشی، برگزاری اردوهای دانش آموزان و بازدید از مراکز علمی، آموزشی و فرهنگی.
همکاری و مشارکت درباره‌ی چه گونگی قدردانی از کارکنان، اولیا و دانش آموزان و اعضای شوراهای مکتب با رعایت ضوابط و مقررات مربوط.
جلب همکاری اولیای دانش آموزان جهت مشارکت و کمک به ارتقای کیفیت فعالیت‌های مربوط و ارائه‌ی پیشنهادهای لازم به مدیر مکتب.
تلاش و همکاری برای جلب مشارکت اولیای دانش آموزان، صاحبان حرف، افراد خیر و مؤسسات خیریه در تأمین امکانات مورد نیاز و بهبود اداره‌ی مکتب.
نظارت بر چگونگی اخذ کمک‌های مردمی با رعایت قوانین و مقررات مربوط.
تشکیل شورای مالی مکتب با عضویت مدیر مکتب، رییس انجمن و نماینده‌ی شورای معلمان در اولین جلسه‌ی انجمن.
نظارت بر نحوه‌ی هزینه‌ی وجوه حاصل از کمک‌های مردمی، خدمات فوق‌برنامه، سرانه‌ی دانش آموزان و کمک‌های شوراهای معارف از طریق شورای مالی و مطابقت موارد هزینه با برنامه‌های مصوب شورای مکتب.
بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به سرویس رفت و آمد مکتب.
انتخاب نماینده برای شرکت در شورای مکتب.
انجام اموری که بر اساس بخشنامه‌های انجمن مرکزی اولیا و مربیان به عهده‌ی انجمن مکتب محول می‌گردد.
تبصرهء ۱٫ در مکاتب بزرگسالان و مکاتب کم جمعیتی که امکان تشکیل انجمن نمی‌باشد، وظایف انجمن به مدیر مکتب واگذار می‌شود.

تبصرهء ۲٫ مکاتب ضمیمه و مدارسی که به صورت مجتمع (ابتدایی، متوسطه و لیسه) توسط یک مدیر اداره‌ی می‌شوند می‌توانند در صورت تمایل مدیر، انجمن اولیا و مربیان را به صورت مشترک تشکیل دهند.

……………………………….

بر این اساس لیسه خصوصی رضوان در روز جمعه مورخ ۹۴/۱۲/۲۱ توانست در یک اقدام بی سابقه و با حضور گرم و با مشارکت صادقانه و صمیمانه اولیای محترم دانش آموزان شان افراد ذیل را به عنوان اعضای انجمن اولیا و مربیان این مجتمع آموزشی انتخاب نمایند که اسامی شان عبارتند از:

اعضای شورای اولیا و مربیان که را رای اکثریت انتخاب گردیده اند

۱- داکتر سید محمد علی دکترای عمومی و فعلا مشغول به یکی از شفاخانه های شهر مزار شریف

۲- خانم احمدی با سمت نظامی در یکی از بخش های امنیتی مزار شریف

۳- سید عباس موسوی مدیر حقوق ولسوالی نهر شاهی
۴- محمد بصیر فکوری با درجه لیسانس مدیریت و رییس یکی از شعب بانک آقا خان

۵- محمد یاسید صادقی مسئول شوراهای مکاتب دولتی در ریاست معارف بلخ

۶- خانم منصوری ۱۲پاس و از فعالان مدنی شهر مزار شریف

۷- حاجی قوماندان سلمان یکی از قوماندانهای محبوب شهر مزار شریف با درجه تحصیلات سال سوم رشته حقوق

امیدواریم با حضور فعال و موثر این بزرگواران بتوانیم بیش از پیش برای مردم و ملت خود خدمت کنیم.

درباره مدیریت سایت

او متولد1345شمسی است و در دیار سنائی غزنوی دیده به جهان گشوده است. در سال 1391مدرک کارشناسی ارشد( ماستری اش) را در رشته الیهیات در مشهد مقدس به اتمام رسانده و پایان نامه اش را در همین سال تحت عنوان"سعادت و رستگاری از منظر قرآنکریم" دفاع نموده و جزء پایان نامه های برتر سال معرفی شده است. و همزمان با آن در شهر مزار شریف مستقر شده و رحل اقامت افکنده است. او مدت چهار سال و اندی مدیریت لیسه عالی مهر2 در مزار شریف را بر عهده داشته و همزمان با آن در سال 1391 مکتب خصوصی رضوان را نیز تاسیس و راه اندازی نموده و جواز فعالیت آن را از وزارت معارف دریافت کرده و از آن روز تا کنون خود مدیریت این مکتب را بعهده داشته و در خدمت دین، مردم و جامعه اش قرار گرفته است. در کنار این مسئولیت مسئولیت های دیگر نیز بر عهده داشته است که مهمترین آنها عبارتند از: 1. ریاست اتحادیه مکاتب خصوصی ولایت بلخ از سال 1396 تا کنون. 2. تدریس در دانشگاه های رهنورد و ابن سینا 3. برگزاری دوره های اخلاقی و عقیدتی برای دانشجویان شهر مزار شریف 4. انجام رسالت های تبلیغی در قالب سخنرانی و .. 5. اتجام کارهای فکری و فرهنگی و... به امید آنکه به خوبی بتواند به وظایف و تکالیف شرعی و دینی اش بیش از پیش عمل نموده و افتخار خدمتگزاری را داشته باشد. یا حق

مجدد چک کنید

افتخاری دیگر برای رضوان و رضوانیان

مرتضوی سید ابراهیم سادات, [۰۱٫۱۲٫۲۲ ۱۲:۵۶] #افتخار_ دیگری_برای_رضوان_ و رضوانیان کسب مدال طلا در مسابقات بین المللی ریاضیات کانگورو درسال تعلیمی۱۴۰۱ در میان بیش از هشتاد کشور دنیا برای سجاد جان ولد نجیب الله صنف ۱۲ و دپلم افتخار ولایتی برای محمدحسین جان نظری ولد غلام سخی صنف پنجم و سید روح الله جان ولد سید محمد صنف دهم را به خودشان و والدین محترم شان و همچنین به رضوان و رضوانیان تبریک عرض می کنیم. از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سربلندی دارم برای این عزیزان. #مدال #طلا #مسابقات ریاضیات کانگورو #لیسه خصوصی رضوان #کانگورو۱۴۰۰ مرتضوی سید ابراهیم سادات, [۰۱٫۱۲٫۲۲ ۱۳:۳۰] با کانکور رضوان آینده تان را تامین کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *